פטרוזיליה

איך לגדל פטרוזיליה

עלי פטרוזיליה

כל מה שאתה צריך לדעת על גידול, קציר ואחסון פטרוזיליה, במדריך הגידול השימושי הזה.

במיכלים או בשוליים, ועלים טריים שנקטפו יעניקו עומק וטעם לבישול שלך.

 פטרוזיליה

גלה כיצד לגדל פטרוזיליה במדריך הגידול שלנו.


איך לזרוע זרעי פטרוזיליה

זריעת זרעי פטרוזיליה

זרעו זרעי פטרוזיליה ישירות לתוך אדמה מוכנה היטב, בשורות בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 30 ס"מ זה מזה. מכסים קלות את הזרעים ומשקים במים היטב. כאשר השתילים גדולים מספיק, דלל אותם למרחק של 15 ס"מ זה מזה.

לחילופין, אם יש לכם פחות מקום פנוי, מלאו עציץ בקומפוסט וזרעו זרעים בשכבה דקה, כסו בשכבה קלה של קומפוסט והשקו פנימה. הקפידו שהקומפוסט לא יתייבש. זרעים יכולים לקחת שישה שבועות לנבוט ויש לדלל אותם ולהעביר אותם כאשר הם גדולים מספיק. בעת מעבר לעציץ גדול יותר, השתמש בתערובת של קומפוסט גינה ואדמה, כדי למנוע מהצמחים הצעירים להתייבש.

זרעו קבוצות של זרעים בהפרש של כמה שבועות כך שתהיה לכם אספקה רציפה של פטרוזיליה.

איך לטפל בפטרוזיליה

שתילת פטרוזיליה

פטרוזיליה זקוקה להרבה מים, במיוחד במזג אוויר יבש, ונהנית מהזנה מדי פעם של דשן כללי של אצות כדי להגביר את צמיחת העלים. קצץ כל עלווה מצהיבה.

צמח דו שנתי, פרחים יופקו בשנה השנייה, אם הצמחים לא יקצצו באופן קבוע. אם אתה רוצה לשמור זרע, אפשר לכמה צמחים לפרוח.


איך לקצור פטרוזיליה

קצירת פטרוזיליה

עדיף לקטוף פטרוזיליה לפי הצורך, לחתוך את הגבעולים בבסיס, כך שעלים חדשים יצמחו בחזרה במהירות. ייתכן שתרצה לגדל כמה צמחים כדי שתוכל לקצור מאחד בעוד אחר נשאר לייצר צמיחה חדשה.


 

איך לאחסן פטרוזיליה

ניתן לייבש ולאחסן עלי פטרוזיליה, אך הטעם פחות עז. אם צמחי פטרוזיליה קלים כל כך לגידול ולתחזוקה, הגיוני להשתמש באספקה טרייה. מבחינת הטעם, עדיף לקצוץ דק פטרוזיליה במעבד מזון ולהקפיא אם בכל זאת רוצים לשמור לשימוש מאוחר יותר. אתה יכול לקטוף צמחים בסוף העונה ולהביא אותם לבית עבור עלים במהלך החורף.


בישול עם פטרוזיליה

עלי פטרוזיליה

ניתן להוסיף פטרוזיליה למגוון רחב של מתכונים ממרקים ותבשילים ועד חביתות וסלטים מזרח תיכוניים כמו טאבולה. עדיף לקצוץ דק וניתן להשתמש גם בעלים וגם בגבעולים.


גידול פטרוזיליה: פתרון בעיות

פטרוזיליה היא ממשפחת הגזר ולכן יכולה להיות מועדת לחלק מהמזיקים המשפיעים על גזר כמו זבוב גזר . אז נקוט באמצעי זהירות דומים, כגון שתילה נלווית עם שום או בצל . הגן גם על שתילי פטרוזיליה מפני שבלולים וחלזונות .

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות