תרד

איך לגדל תרד

תרד - מדריך לגידול

גלה כיצד לגדל תרד משלך לקטיף עלים ובריא, במדריך הגידול המעשי הזה.

 

תרד עשיר בחומרים מזינים והוא מהיר וקל לגידול כירק "עלים"  או לעלים גדולים יותר.

ניתן לגדל אותו כל השנה אם תבחר את הזנים הנכונים גידול תרד עובד היטב גם במיכלים. זה טעים מבושל במחבת או כעלים טריים צעירים בסלט.

גדל תרד באדמה לחה אך מנוקזת היטב עשירה בקומפוסט בצל חלקי. לזרוע זרעים במנבטה לחה רדודה ולכסות קלות באדמה. לזרוע תרד ברצף כל כמה שבועות כדי להבטיח יבול מתמשך. קצור עלי בייבי לשימוש בסלטים או עלים בוגרים לשימוש במרקים ותבשילים.

איך לזרוע זרעי תרד

איך לגדל תרד – זריעה של תרד במקדחה

צור חור קטן באדמה מוכנה היטב ופורייה במקום שטוף שמש וזרע את זרעי התרד שלך , בעומק של כ-1.5 ס"מ. מכסים את הזרעים באדמה ומשקים היטב. אם זורעים בשורות, זורעים במרחק של 40 ס"מ זה מזה. מכסים באדמה או בניילון אם מזג האוויר עדיין קריר. זרעו במרווחי זמן ,כל שלושה עד ארבעה שבועות לאספקה סדירה במהלך עונת הגידול.


איך לטפל בתרד

איך לגדל תרד – השקיית צמחי תרד צעירים

התרד משגשג באדמה פורייה שאינה מתייבשת בקלות. במזג אוויר חם, צור צל זמני עבור יבול התרד שלך כדי לעצור את התייבשות האדמה ואת היבול הבריח (רץ לזרע).

לאחר דילול הזריעה למרחק של 15 ס"מ זה מזה, הדבר החשוב ביותר הוא להשקות היטב את התרד. לזריעה מאוחר יותר במהלך השנה, הגן על שתילי התרד שלך עם צמר או חממה לאספקה במהלך חודשי החורף.


גידול תרד: פתרון בעיות

איך לגדל תרד – דילול תרד

הגן על שתילי תרד צעירים מפני שבלולים, חלזונות וציפורים. תרד גם נוטה לטחב פלומתי, שהוא גרוע יותר במזג אוויר לח. זנים עמידים לטחב זמינים, אך שיטת המניעה הטובה ביותר היא מרווח טוב סביב צמחים כדי לעזור לאוויר להסתובב, וכדי לכוון את ההשקיה שלך בבסיס הצמחים.

בדוק את העצות האלה על עצירת שבלולים מאכילת צמחים צעירים

 

איך לקצור תרד

קטיף עלי תרד

התרד מוכן לקציר 6-10 שבועות לאחר הזריעה. ככלל, אתה יכול לבחור זני קיץ ממאי עד אוקטובר וחורף בין אוקטובר לאפריל. אבל תפקח עין על היבול שלך מכיוון שתרד בדרך כלל גדל מהר יותר במזג אוויר חם יותר. קיצוץ לאחור ממש מעל בסיס הצמח יכול לעודד עלים נוספים לצמוח ליבול שני.


איך לאחסן תרד

תרד עדיף לאכול טרי כאשר הוא מכיל הכי הרבה חומרים מזינים. אבל אפשר להקפיא אותו לשימוש מאוחר יותר במרקים ובחביתות – אין צורך להלבין את העלים.

טיפ אורגני

תרד הוא יבול טוב לגידול בין שעועית, אפונה או תירס מתוק אם יש לך רק שטח גידול קטן. אבל חשוב להזיז את גידולי התרד שלך ברחבי חלקת הירק שלך, מכיוון שנבגי טחב פלומתי יכולים להישאר באדמה ולהדביק מחדש את היבול שלך.

כפפות גינון. צילום: Getty Images.

זני תרד לגידול

איך לגדל תרד – תרד 'מדניה'

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות